Még mindig nincs Nyolcas Csatorna.
Ez lett volna a neve a kerületi tévének, amely szeptember 1-jén indult volna. Aztán azóta sem. Szép csinos összeget szavazott meg a testület a projektre, amelyet az Orczy parkot üzemeltető cégből átalakított "médiaholding", a Jóhír kft használhatott fel. A cég és a tanácsadó testület egész nyáron dolgozott, Várnai Szabolcs ügyvezetőtől folyamatosan kaptunk beszámolókat az elvégzett munkáról, arról azonban nem, mely területeken van lemaradásban.
Szeptember elején robbant a bomba. Kiderült, hogy még mindig nincs műsorszolgáltatási szerződés egyik kábelcéggel sem, holott az ügyvezető az indulást megígérte a Józsefváros újságban. Erre és a cégen belüli állapotokra hivatkozva a polgármester megszüntette az ügyvezető megbízását. A megbízott ügyvezető ideiglenesen Kovács Barbara lett, aki a Józsefvárosi Közösségi Házak kft-t (Kesztyűgyár, H13) is vezeti.
Azóta a tartalomgyártást a műsorszolgáltatási szerződés aláírásáig felfüggesztették. Az eltelt egy hónapban semmi hírt nem kaptunk a TV-ről, csak a Józsefvárosi Galériáról (átadás), és az újságról (sűrítés heti rendszerességűre). Ez utóbbi a tanácsadó testület kifejezett tanácsa (ne sűrítsünk, amíg nem oldjuk meg a jobb terjesztést) ellenére történt meg. A tanácsadó testületet augusztus 22. óta immáron 8 hete csak a változást bejelentő polgármesteri tájékoztatóra hívták össze (illetve az összehívott ülést lemondták). A munka sürgetésemre nemsokára újra indul, reméljük, hamarosan lesznek jó hírek is.
Álláspontunk a helyi közszolgálati médiákról:
Mindenhol szükség van jól működő helyi közszolgálati médiára. Ahol van rá fedezet, TV-re is. Az a jelenség, amelyet Magyarországra is befújt a keleti szél, miszerint az aktuális hatalom kivétel nélkül megszünteti, de legalább is megnyirbálja a közszolgálati média függetlenségét, nem ok arra, hogy emiatt a közszolgálati média létre se jöjjön vagy szűnjön meg, ekkor ugyanis még a lehetősége is elveszik a kereskedelmileg nem kifizetődő tartalmak sugárzásának. Azt gondoljuk, hogy a nézők/hallgatók/olvasók nagy része képes megkülönböztetni a tényeket a propagandától.
Álláspontunk arról, hogy az önkormányzati cégek vezetéséről való döntés a polgármester egyszemélyi hatásköre:
Teljes mértékben ellenezzük. A polgármester most is váratlanul döntött, a közvetlenül érintetteket is csak utólag tájékoztatta. Ez a szabály melegágya annak, hogy minden pozícióba maximálisan a személyhez lojális vezetők, és nem pedig egy testület által legalkalmasabbnak vélt vezetők kerüljenek. Ennek a jognak a létrejötte mindazonáltal a képviselő-testület hibája, amely (Fidesz-KDNP szavazatokkal) lemondott a testületi kontrollról és nyilvánosságról az önkormányzati cégek ügyeiben.